Resultater GD-cupen 2016

finner du her: http://www.skiforbundet.no/Documents/Krets/Oppland...

Ungdomsbirken 13.03.2016

30 fra Søre Ål IL deltok i Ungdomsbirken søndag 13.03.16. Resultater:

J12:

23 Maria Lykken Hamre 54,57 - 72 Ada Myhren Bekkelund 59.27 - 217 Thea Engen 1.17.46 - 218 Andrine Slettum Ruud 1.17.50 - 232 Ida Sofie Johnsen 1.35.50

J13

4 Kristine Kvamme 48.09

J14

45 Tina Krøger Træthaug 50.05 - 60 Sigrid Jøranli Sundgaard 50.51 - 65 Ingrid Skjåk 51.06 - 170 Jenny Nyheim Brekken 1.00.41 - 187 Hanna Hasselquist Evensen 1.03.01

J15

59 Kirsti Høiholt Vågsnes 48.36 - 78 Elisabeth Lykken Hamre 50.40 - 87 Ingvild Bossum 51.25

J16

16 Pernille Gullikstad 44,39 - 42 Hege Lindvik Stubrud 46,41 - 84 Eva Nesje-Haugli 52.02

G12

187 Jakob Træthaug 58.11

G13

221 Ådne Stadsvoll 55.06 - 256 Åsmund Angard Wefling 57.01 - 291 Sindre Grøv Svensen 59.12 - 311 Henrik Selbæk 1.01.20

G14

51 Andreas Østensen 42.05 - 126 Thor Herman Kvamme 46.06 - 156 Bjørn Lindvik Stubrud 47.44 - 215 Axel Bjørnsgaard Lenndin 57.49

G15

78 Olav Høgåsen 40.54 - 200 Hallgeir Høgåsen 47.55 - 252 Torjus Flækøy 57.37

G16

115 Trym Nesje-Haugli 41.55 - 160 Iver Stadsvoll 46.13

Hovedlandsrenn i Fauske 26.-28.02.2016

Hovedlandsrennet foregikk i år i Fauske. For Søre Ål IL deltok Ingvild Bossum, Elisabeth Lykken Hamre, Kirsti Høiholt-Vågsnes, Eva og Trym Nesje-Haugli.

Resultater (plasseringer: 5 km klassisk - sprint fri teknikk - langrennscross):

J15

Ingvild Bossum 137-92-87, Elisabeth Lykken Hamre 50-97-34, Kirsti Høiholt-Vågsnes 92-69-70

Elisabeth gikk på Opplands 3. lag som ble nr. 29 i stafetten, og Ingvild og Kirsti gikk på Opplands 5. lag som ble nr. 45.

J16

Eva Nesje-Haugli X-118-72

G16

Trym Nesje-Haugli deltok på Opplands 8. lag i stafetten og ble nr. 121

Ungdommens Holmenkollrenn 20.-21.02.2016

13 løpere fra Søre Ål IL deltok med god innsats under varierende forhold under helgens Ungdommens holmenkollrenn. Her er resultatene for de som deltok (plasseringer klassisk-fri):

G13 Ådne Stadsvoll 193-168, Åsmund Wefling 198-118, Henrik Selbæk 213-214, Sivert Gulikstad 214-181, Sindre Grøv Svensen 226-225

J13 Kristine Kvamme 34-38

G14 Bjørn Lindvik Stubrud 33-37, Andreas Møllerløkken Østensen 138-64, Thor Herman Kvamme 138-127

J14 Sigrid Jøranli Sundgaard 53-59, Tina Træthaug 74-77, Jenny Brekken 146-155, Hanna Hasselquist Evensen 156-152

Komplette resultatlister: https://bvhif.klubb.nif.no/arrangement/uholmenkoll...

KM sprint Svea 06.02.16:

Resultater for Søre Ål ILs løpere:

G14: 4. Bjørn Lindvik Stubrud

G15: 12. Olav Høgåsen

J15: 11. Kirsti Høiholt-Vågsnes, 16. Elisabeth Lykken Hamre, 17 Ingvild Bossum

G16: 16. Trym Nesje-Haugli

J16: 12. Hege Lindvik Stubrud

D17: 5. Sigrid Stakston

M18: 5. Andreas Bossum

Komplett resultatliste: //bloccontentcdn.azureedge.net/files/1185/0688a4ad962f4c0...

KM distanse Beitostølen Skistadion 16.-17.01.16

I helgen gikk KM i langrenn av stabelen på Beitostølen i 15 kuldegrader. Flere fra Søre Ål IL deltok og gjorde en fin innsats i rennene lørdag og søndag.

Medaljevinnere ble Petter Stakston som tok gull begge dagene i M 19/20 og Pernille Gullikstad som tok bronse i klassisk og gull i fri teknikk i J16.

Bjørn Lindvik Stubrud ble nr. 4 i klassisk og 6 i fristil i G14.

I J15 ble Elisabeth Lykken Hamre ble nr. 6 i klassisk og 13 i fristil, Kirsti Høiholt-Vågsnes nr. 14 og 19, og Ingvild Bossum nr. 15 og 14.

Hege Lindvik Stubrud ble nr. 6 i klassisk og 4 i fristil i J16.

Trym Nesje-Haugli ble nr. 6 i klassisk og 10 i fristil.

Sigrid Stakston ble nr. 5 i klassisk i K 17.

Komplette resultatlister finner du her http://osil.no/wp-content/uploads/KM_klassisk_oppl... oghttp://osil.no/wp-content/uploads/KM_friteknikk_Op....

Powered by: Bloc